Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. nieuporządkowanego terenu przy ul. Nabrzeże Wieleckie

Numer: 3226
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2021/10/20

Szanowny Panie Prezydencie,

W tej sprawie składam już swoją trzecią interpelację, a dotyczy ona śmietniska, które tworzy się przy ul. Nabrzeże Wieleckie. Sprawę, którą poruszam trwa już blisko rok, ponieważ pierwszą interwencję dokonałem 8 stycznia 2021 roku (interpelacja nr 2116), a kolejna była 15 lutego 2021 roku (nr 2218), kiedy to nie było żadnych działań ze strony miasta.

W pierwszej odpowiedzi otrzymałem kuriozalne tłumaczenie pokazujące bezradność zarządzających naszym miastem, że właściwie nic nie można zrobić, "a za aktualny stan odpowiada głównie niewłaściwe zachowanie części mieszkańców, którzy to podrzucają różne gabaryty w to miejsce". Mieszkańcy dosyłali mi kolejne zdjęcia, na których było widać, jak sytuacja się pogarsza, a szczury plądrują wiatę śmietnikową. Dlatego ponowiłem interpelację, i tutaj padło stwierdzenie, że "teren wokół wiaty został zgłoszony w trybie natychmiastowym do Straży Miejskiej", a także "jeśli chodzi o dostawienie kolejnej wiaty, rozważanych jest kilka potencjalnych lokalizacji (...) obiekt zostanie zweryfikowany z zarządcą terenu tj. ZDiTM, jeśli nie będzie przeciwwskazań, wówczas zostanie wydana decyzja pozytywna".

Z tych zapewnień niewiele wynikało, ponieważ problem dalej nie jest rozwiązany, a Prezydent zamiast realnie się nim zająć, woli chwalić się w mediach społecznościowych "zarządzaniem miasta w praktyce" i pokazywać jak bohatersko, zarywając noc, zadzwonił do służb miejskich, żeby uprzątnęli bałagan na Podzamczu. Można odnieść złudne wrażenie, że Prezydent zna problemy Szczecina, bo stan przy wiatach śmietnikowych przy ul. Nabrzeże Wieleckie jest permanentny, a jednorazowa akcja zadzwonienia do służb to niestety tylko chwilowa uciecha dla oka.

Ponownie apeluję do Prezydenta o podjęcie kompleksowych działań i podjęcia decyzji, które wpłyną na poprawę sytuacji śmieciowej na Podzamczu. Niestety, na chwilę obecną stan pogarsza się i coraz więcej odpadów jest podrzucanych, zostawianych przy wiacie, nie mówiąc o tym, że przecież to miejsce ze względu na swoje położenie powinno być zadbane.
 Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Załączniki:

udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2021/10/20, odpowiedzialny/a: Marzena Arciszewska, wprowadził/a: Marzena Arciszewska, dnia: 2021/10/20 11:51:18
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Marzena Arciszewska 2021/10/20 11:51:18 nowa pozycja