Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. trwającego remontu ulic Królowej Jadwigi/Bohaterów Getta Warszawskiego/Ściegiennego

Numer: 3254
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2021/10/27

Szanowny Panie Prezydencie,

zbliża się koniec przebudowy ulic Królowej Jadwigi, Bohaterów Getta Warszawskiego oraz Ściegiennego. Zgodnie z umową wykonawca zobowiązany jest do zakończenia prac budowlanych do 28 października bieżącego roku. Na wykonanie tego zadania firma Elbud otrzymała aż 20 miesięcy – 4 miesiące na każdy z 5 odcinków między skrzyżowaniami przewidzianych do przebudowy. W wypowiedź dla portalu wSzczecine.pl, rzeczniczka ZDiTM za prawdopodobne uznała podpisanie aneksu przedłużającego termin zakończenia prac. W 2019 roku, ta sama firma zrealizowała poprzedni etap tego projektu czyli przebudowę ulic Królowej Jadwigi (od Krzywoustego do Małkowskiego) oraz Małkowskiego (od Piastów do Bogusława). Na realizację otrzymała 10 miesięcy (3,3 miesiąca na odcinek między skrzyżowaniami). Zadanie zrealizowała w terminie.

W związku z tym proszę o wyjaśnienie jak to możliwe, że przy
- dokładnie tym samym zakresie prac,

- doświadczeniu z poprzedniego etapu pozwalającym na lepszą organizację robót,

- zdecydowanie dłuższym terminie,

- braku długotrwałych, niesprzyjających warunków atmosferycznych (mniej niż 30 dni z pokrywą śnieżną i temperaturą poniżej 0 stopni Celsjusza),

ta sama firma nie jest w stanie wykonać na czas zakontraktowanych prac?

Proszę o przedstawienie szczegółowego harmonogramu zawierającego datę oraz rodzaj wykonanych przez firmę Elbud prac. Proszę również o podanie informacji na temat niezależnych od wykonawcy i niemożliwych do uniknięcia zdarzeń, które wystąpiły i mogą być podstawą wydłużenie umownego terminu wykonania prac budowlanych.

W związku z powyższym proszę o odpowiedź na poniższe pytania:

1. Czy zieleń wykonana podczas poprzedniego etapu została odebrana?
2. Jakim zabiegom pielęgnacyjnym poddana została zasadzona podczas dotychczasowych etapów zieleń, wraz ze szczegółowym opisem oraz datą wykonania?
3. Jak wygląda szczegółową lista wszelkich zgłoszonych poprawek do wykonanych w poprzednim etapie prac, wraz z datą zgłoszenia i ewentualną datą naprawy?
 Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2021/10/27, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2021/10/27 09:20:00
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2021/10/27 09:20:00 nowa pozycja