Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. odbioru bioodpadów

Numer: 3211
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2021/10/18

Na wniosek mieszkańców i rady Osiedla Głębokie-Pilchowo, zgłaszam pilną potrzebę umożliwienia gromadzenia bioodpadów do odbioru, nie tylko w brązowych pojemnikach, ale także w foliowych brązowych workach lub opakowaniach biodegradowalnych.
Problem dotyczy w szczególności mieszkańców domów z ogrodami, np. Osiedle „Stare Świeczewo”, czy Głębokie i Pilchowo. Mieszkańcy posesji na tych osiedlach wykonują prace ogrodowe, a pojemniki nie mieszczą liści, gałęzi z przycinanych drzew i krzewów. Piszę „pojemniki”(w liczbie mnogiej), ponieważ niektórzy właściciele posesji mają po dwa 240 litrowe brązowe kubły i one także w pewnych okresach są niewystarczające. Szczególnie trudna sytuacja jest na takich osiedlach jak Głębokie-Pilchowo, gdzie posesje są usytuowane także jako przedłużenie lasu, i z drzew opada wiele liści, szyszek i igliwia.
Mając powyże na uwadze zwracam się z wnioskiem o umożliwienie odbioru bioodpadów w brązowych workach, tym bardziej, że w innych gminach ten problem jest rozwiązany właśnie w taki sposób, np.: Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego, czy gmina Wyry.

 

 


 Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2021/10/18, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2021/10/18 08:08:34
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2021/10/18 08:08:34 nowa pozycja