Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. odbioru odpadów płynnych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania

Numer: 3224
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2021/10/20

Szanowny Panie Prezydencie,

Dochodzą do mnie niepokojące informacje od mieszkańców w sprawie wywozu odpadów płynnych. Otrzymałem zgłoszenia, że bezodpływowe zbiorniki, do których odprowadzane są ścieki z domowych urządzeń kanalizacyjnych są przepełnione, a mieszkańcy pozostawieni z problemem.

Kuriozalne są również tłumaczenia Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania, które odpowiada za wykonanie zadania. Przewodnim argumentem jest brak pracowników w firmie. Natomiast mieszkańcy pozostali potraktowani karygodnie, są rozgoryczeni takim podejściem.

Jednym z miejsc, gdzie przesłano mi zgłoszenie z prośbą o interwencję jest działka przy ul. Piaskowej. Wywóz miał nastąpić, kiedy zbiornik był zajęty w 3/4 objętości, dziś niestety jest już pełny, a mieszkaniec otrzymał informację, że firma nie ma mocy przerobowej, więc "proszę sobie szukać, gdzie indziej", pomimo przyjęcia zgłoszenia miesiąc temu.

W związku z powyższym, proszę o interwencję i podjęcie działań, które pilnie rozwiążą opisany problem, a także zapobiegną podobnym sytuacjom w przyszłości.
 Interpelujący Radni:

udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2021/10/20, odpowiedzialny/a: Marzena Arciszewska, wprowadził/a: Marzena Arciszewska, dnia: 2021/10/20 11:31:34
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Marzena Arciszewska 2021/10/20 11:31:34 nowa pozycja