Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Nagroda Artystyczna Miasta Szczecin

Nagrody Artystyczne przyznane w 2017 roku

ANDRZEJ FORYŚ

laureat Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin w kategorii za całokształt działalności artystycznej

 Szczecinianin, członek Stowarzyszenia Architektów Polskich i Związku Polskich Artystów Plastyków. Wychowanek oraz wieloletni nauczyciel szczecińskiego Liceum Plastycznego. Jego imponujący dorobek artystyczny to realizacje z zakresu architektury wnętrz różnorodnych obiektów, malarstwa ściennego,witraży, reklam handlowych, ilustracji, wydawnictw książkowych a także projekty scenografii i kostiumów. Zaprojektował m.in. wnętrze Teatru Współczesnego, Książnicy Pomorskie, Klubu Kontrasty i 13 Muz. Twórca nietuzinkowy o własnym, wypracowanym stylu. Dbający o precyzję i szczegół, wierny klasycznym kanonom sztuki, rytmowi i harmonii. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany.

 AGNIESZKA WILCZYŃSKA

laureatka Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin w kategorii za istotne osiągnięcie artystyczne w 2016 roku

 Wokalistka jazzowa. Współpracuje z czołówką muzyków polskiej sceny jazzowej oraz z wieloma renomowanymi orkiestrami i zespołami. Od kilku lat wg ankiety czytelników Jazz Forum uznawana za jedną z najlepszych wokalistek jazzowych w Polsce. Realizuje się również na płaszczyźnie pedagogicznej. Prowadzi warsztaty wokalne dla młodzieży i dorosłych. Często zapraszana jako członek jury na festiwale w całej Polsce. W 2016 roku za debiutancką, solową płytę „Tutaj mieszkam” do której teksty napisał – Wojciech Młynarski otrzymała nagrodę muzyczną „Fryderyka 2016”.

udostępnił: Wydział Kultury, wytworzono: 2017/04/04, odpowiedzialny/a: Ramona Czopko-Michnik, wprowadził/a: Ramona Czopko-Michnik, dnia: 2017/04/04 10:20:28
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ramona Czopko-Michnik 2017/04/04 10:20:28 nowa pozycja