Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  

Interpelacje i zapytania radnych - VII kadencja 2014-2018

Dot. punktu wydawania bezpłatnych posiłków przy ulicy Sikorskiego 26

Numer: 2814
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Zapytanie
Data wpływu: 2018/09/20

W imieniu mieszkańców ulic Bohaterów Warszawy i Sikorskiego składam zapytanie dotyczące punktu wydawania bezpłatnych posiłków przy ulicy Sikorskiego 26 oraz osób korzystających z tej pomocy. Mając na względzie szacunek do mieszkańców zacytuję ich skargę i prośbę o pomoc:

„Przez to miejsce wydawania posiłków jest wiecznie wszędzie brudno, walają się śmieci (lub wrzucają do naszych koszy - nie ma nawet jak zrobić selektywną zbiórkę odpadów), załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne w każdym możliwym miejscu, piją alkohol,  wymiotują. Potrafią się położyć na środku tej drogi wyjazdowej albo w takim ogródku obok, przechodzą do tramwaju w niedozwolonych miejscach i nie raz widziałem, jak samochody musiały ostro hamować. Generalnie nie ma żadnych koszy, wiecznie siedzą na ogródku przed domem i piją albo jedzą i zostawiają to tam wszystko”.

                Mieszkańcy proponują: ustawienie dużych zamykanych pojemników na śmieci, zwiększenie patroli straży miejskiej, wycięcie części krzewów (aby osoby nie mogły bezkarnie pić alkoholu
i załatwiać swoich potrzeb fizjologicznych w niewidocznym miejscu).                Proszę o informację jak można rozwiązać istniejący problem.Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Balicka Jolanta Koalicja Samorządowa Szczecin

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Biuro Prezydenta Miasta Daniel Wacinkiewicz - Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin 2018/09/27 Tak
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2018/09/20, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2018/09/20 10:56:02
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2018/09/20 10:56:02 nowa pozycja