Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  

Interpelacje i zapytania radnych - V kadencja 2006-2010

Dot. boiska "Orlik" przy Centrum Kształcenia Sportowego na Osiedlu Słonecznym.

Numer: 1660
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2010/09/07

Po oddaniu do użytku boiska sportowego do gry w pitkę nożną ogrodzenie pozostawiono w fazie produkcyjnej - czyli nie dokończone.

Boisko ogrodzone zostało wysoką siatką metalową. Na niej zawieszona została sznurkowa siatka ochronna, której zadaniem jest zatrzymywanie pitek w taki sposób by nie uderzały o metalowe ogrodzenie.

Niestety siatka sznurkowa zwisa swobodnie jak firanka i nie spełnia swojej funkcji amortyzującej uderzenia piłką. Za każdym razem po uderzeniu rozlega się metaliczny dźwięk o bardzo wysokiej tonacji. Jest wyraźnie słyszalny w mieszkaniach okolicznych domów pomimo zamkniętych okien.

Mieszkańcy skarżą się na duży hałas. Pomimo interwencji ze strony Rady Osiedla Szkoła CKS nie jest w stanie samodzielnie naprawić błędy wykonawców, gdyż całe boisko jest na gwarancji, łącznie z ogrodzeniem. Wykonawca zwodzi szkołę obietnicami bez pokrycia i
Zapewne wyczekuje na upływ okresu gwarancyjnego. Zdaniem trenerów, siatka sznurkowa powinna być zamocowana na wysięgnikach co najmniej półmetrowej długości i napięta w ten sposób, by uniemożliwiała uderzenia piłką w siatkę metalową. Nawierzchnia boiska podobno uniemożliwia wbicie w ziemię haków napinających, gdyż to naruszyłoby strukturę nawierzchni, dlatego pracownicy szkoły nie mogą nic naprawić we własnym zakresie.

Problem leży z jednej strony u wykonawców, którzy pozostawili ogrodzenie nie dokończone- czyli spartaczone, z drugiej strony w Dyrekcji Szkoły, bezradnej na coraz liczniej zgłaszane uwagi zdenerwowanych mieszkańców . Nie mają możliwości wypocząć po pracy nawet w niedzielę, gdyż dorośli odbywają swoje treningi i prowadzą rozgrywki. Zdarza się, że niektórych graczy zabawia hałas jaki powodują uderzeniami w metalowe ogrodzenia i robią to z dużą przyjemnością nie reagując na prośby otoczenia. Z interwencją zgłaszają się już także lekarze w imieniu swoich pacjentów, których leczą w przychodni, są wśród nich także niepełnosprawni- którzy nie mogą odpoczywać na swoich balkonach z powodu wibrującego hałasu.

Zatem należy wprowadzić zakaz korzystania z tego boiska do gry w piłkę do czasu naprawienia przez wykonawcę źle zrealizowanego ogrodzenia boiska. Horror jaki został zafundowany mieszkańcom przez taką konstrukcję potrzebnego przecież Orlika, najwyższy czas zakończyć.
 Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Biernat Stefania Prawo i Sprawiedliwość

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Wydział Oświaty Zastępca Prezydenta Elżbieta Masojć 2010/09/20 Tak
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2010/09/07, odpowiedzialny/a: Katarzyna Stachowicz- Dąbrowska, wprowadził/a: Katarzyna Stachowicz, dnia: 2010/09/07 12:46:54
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Katarzyna Stachowicz 2010/09/07 12:46:54 nowa pozycja