Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. budowy Pumptrucka przy ul. Harcerzy

Numer: 1900
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2020/10/26

Szanowny Panie Prezydencie,

firma SIAL od wielu lat wynajmuje od ZUK teren przyległy do Ekoportu przy ul. Harcerzy. Teren ten jak widać na załączonych fotografiach służy głównie do magazynowania odpadów, dodatkowo prowadzone są na nim uciążliwe, głośne prace, o czym wielokrotnie alarmowali okoliczni mieszkańcy. Z uzyskanych przez nas informacji wynika iż ZUK wsłuchał się w głos mieszkańców i postanowił wypowiedzieć firmie dzierżawę, która kończy się z dniem 15 grudnia br. W związku z czym uprzejmie proszę o odpowiedź na pytania:

1. Jakie są plany miasta dotyczące tego terenu, po tym jak opuści go firma SIAL?
2. Kto poniesie koszty związane z oczyszczeniem terenu z zalegających na nim odpadów?

Naszym zdaniem wspomniana działka, która przez lata była wynajmowana firmie SIAL w celach komercyjnych znajduje się w idealnej lokalizacji aby przeznaczyć ją na cele rekreacyjne. W pobliżu znajduje się ogród Różany, Syrenie Stawy, a całość jest świetnie skomunikowana dzięki trasom rowerowym. W związku z czym wnioskujemy o to aby w tym miejscu po uprzątnięciu terenu powstał Pumptruck wraz ze strefą aktywną. Nadmienię iż WGK w tym roku badał możliwość lokalizacji Pumptrucka po sąsiedzku, na Polanie Harcerzy, jednak ze względów na obszar ochrony bioróżnorodności lokalizacja ta została odrzucona.

W załączeniu bieżące zdjęcia terenu.

zdjęcie 1

zdjęcie 2

zdjęcie 3

zdjęcie 4

 

 

 Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2020/10/26, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2020/10/26 09:03:38
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2020/10/26 09:03:38 nowa pozycja