Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. dojazdu do kąpieliska Arkonka

Numer: 2778
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2021/06/21

Szanowny Panie Prezydencie,

W ostatni weekend byliśmy świadkami nielegalnego parkowania w obrębie kąpieliska Arkonka. Wielu kierowców mimo zakazu ruchu zaparkowało swoje samochody w lesie, pokonując szlak pieszy oraz drogę rowerową.

Takie parkowanie stwarza realne zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców. W przypadku pożaru, lub też konieczności udzielenia pomocy medycznej służy nie byłyby w stanie dotrzeć do potrzebujących.

Na początku czerwca w powiecie kłodzkim doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. Rowerzysta dostał zawału na górskiej trasie. Służby ratunkowe miały problem z dojechaniem na miejsce, niestety mężczyzna zmarł. To zdarzenie, wydawałoby się będzie przestrogą dla władz Szczecina, niestety stwierdzam, że nie wyciągnęliśmy wniosków.

Zwracam się z prośbą o kontrole Straży Miejskiej w obrębie wszystkich kąpielisk, a także o rozwiązania za pomocą urządzeń drogowych, które uniemożliwią takie parkowanie.


 Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2021/06/21, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2021/06/21 10:42:51
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2021/06/21 10:42:51 nowa pozycja